Akdenizin 3 İncisi - Akdeniz'in 3 İncisi (7 Gece - 8 Gün)

Tura Genel Bakış

1.GÜN
İSTANBUL - BARCELONA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Pronto Tour yetkilileriyle saat 04:30'da buluşma. Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın TK 1853 sayılı tarifeli seferi ile saat 07:15'de Barcelona'ya hareket. Yerel saate göre 10:05'de Barcelona'ya varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turumuzda Marina, Colombus Sokağı, ünlü Batllo Evi ve Mila ev yapıları, Sagrada Familia, Via Layetana, Stadyum,Sant Jordi Sarayı, Calatrava Kulesi görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.
2.GÜN
BARCELONA (GUELL PARK&POBLE ESPANOL&GOTIK MAHALLE) (FLAMENKO)
Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra “Guell Park & Poble Espanyol & Gotik Mahalle ” gezisi. Bu turumuzda, UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Barcelona’nın ünlü mimar-tasarımcı Antoino Gaudi’nin yarattığı Guell Park’ı , 1929 yılında yapılmış olan Poble Espanyol ‘da İspanya’nın 116 tane farklı binasını kendine özgü mimarileri ile tanıma imkanı bulacaksınız. Ve turumuzun devamında Barcelona’nın en otantik bölgelerinden biri olan Gotik mahalleyi adım adım gezerek tarihi havayı soluma şansına sahip olacaksınız . Tur bitimi buluşma ve otele otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra FLAMENCO GECESİ turuna katılıyoruz. İspanyol dansları eşliğinde eğlence. Geceleme otelimizde.
3.GÜN
BARCELONA (GERONA&FIGUERAS DALI MUZESI)
Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra “Gerona & Figueras (Dali Müzesi)” turu. Bu turumuzda,önce Catalan musevi cemaatının 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona şehri daracık sokakları ile bizi geçmişe Musevi cemaatinin yaşamından kesitler vererek götürecek ünlü Jewish meydanı el call ve antik Arap – Osmanlı kültüründen gelen hamam örneği görülerek Figueras şehrine sürrealist ressam Dali’nin eserlerinin sergilendiği Dali Müzesi gezilecek.Kuzeyin en güzel bu iki şehri sizi Catalan dünyasını ayrıcalıklarına götürecek. Güzel bir günün ardından serbest zamanda vaktinizi değerlendirebilirsiniz. Geceleme Barcelona otelimizde.
4.GÜN
BARCELONA- MARSİLYA
Sabah kahvaltısı sonrası odaları boşaltma ve Marsilya'ya hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasında; 19.yy’den kalma Notre Dame de la Gadre basilikası, Eski Liman bulunmaktadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
5.GÜN
MARSİLYA-NICE (AIX EN PROVENCE)
Sabah kahvaltısı sonrası odaları boşaltma ve Marsilya'ya hareket. Yol üzeri tüm misafirlerimizin katılımı ile gerçekleşecek ekstra Aix- En Provence turuna katılıyoruz. Yüzlerce çeşmesi ve kentin daracık sokaklarında şık mağazalarıyla Güney Fransa'nın sevimli kentlerinden biridir. Nice ülkenin önemli kültür ve turizm şehridir. Sevimli tarihi ve turistik Nice panoramik şehir turumuzda; Promenade Des Anglais, Çiçek Meydanı, Rus Kilisesi, Akropol göreceğimiz yerler arasında. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
6.GÜN
NİCE (EZE VİLLAGE& MONACO VE MONTECARLO)
Sabah kahvaltısının ardından kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Eze Village& Monaco ve Montecarlo turuna katılıyoruz. Nice ile Monaco arasında Cote d’Azur’un en güzel bölümü kabul edilen Fransız Rivierası’nın muhteşem doğa manzaraları ile süslü olan Orta çağ kasabası Eze Village’ı gezdikten sonra bir yerel parfüm fabrikası da ziyaret edilerek bölgeye has krem, sabun, parfüm, yağ, vb. alışverişi yapılabilir. Daha sonra dünyanın en küçük prensliklerinden olan Monaco’ya hareket edilecektir. Monaco panoramik şehir turumuz sonrası Monte Carlo’ya, Casino Meydanı’na geçilecektir. Son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı bu meydanda ister bir kafe ya da restoranda oturup vakit geçirebilir, isterseniz meydanın en merkezi yerinde yer alan Amerikan Oyunları Salonunda şansınızı deneyebilirsiniz. Bu kumarhaneye giriş ücretsiz olup, belli bir miktarda fiş alma ve oynama zorunluluğu yoktur. Trafiğin durumuna göre, yine dönüş yolu üzerinde değişik manzaralarla seyahat ederek Nice’e otelimize hareket. Serbest zaman. Geceleme otelimizde
7.GÜN
NİCE -TORİNO (MİLANO )
Sabah kahvaltısı sonrası odaları boşaltma ve Torino'ya hareket, varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turumuzda Po Nehri,Palazzo Reale,Piazza Castello,San Lorenzo Kilisesi,Via Po ve Via Roma caddeleri görülecek yerler arasındadır.Turu bitiminde arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Milano Turu düzenlenecektir.Tur bitimi Torinoda'ki otelimize transfer.Odaların alınmasından sonra serbest zaman.Geceleme otelimizde.
8.GÜN
TORİNO-ISTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası saat odaların erken boşaltılması ve havaalanına transfer.Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi TK 1467 ile saat 11:50'da İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından yerel saat ile 15:45'de Istanbul’a varış ve gezimizin sonu. Istanbul’a Hoşgeldiniz !

** Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
** Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
** Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Prontotour sorumlu tutulamaz.
** Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN