Bavyera İncileri (4 Gece - 5 Gün)

Tura Genel Bakış

1.GÜN
İSTANBUL – FRANKFURT – HEİLDELBERG - WÜRZBURG
Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali ProntoPlus kontuarında saat 06:00’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1587 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:05’de Frankfurt’a hareket. Yerel saat ile 10:25’te Frankfurt’a varış ve bizi bekleyen özel araç ile Almanya’nın üniversiteler şehri olarak ta bilinen Heildelberg’e hareket. Aynı zamanda Almanya2nın en romantik şehri de diyebileceğimiz Heilderberg’te şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.Sahip olduğu eşsiz doğası ve içinden geçen Nechar Nehri ile cennet gibi bir görüntüye sahip olacağımız şehirde ; Alstadt Semti , Almanya’nın eski üniversitesi ve sarayı , Brücke köprüsü göreceğimiz önemli yerler arasında .II.Dünya savaşı sırasında Almanya’nın bombalanmamış tek şehri olduğu için yapısını bugüne kadar korumuş olan şehirde keyifli bir gezi yaptıktan sonra , Würzburg’a doğru hareket edeceğiz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN
WÜRZBURG – BAMBERG – NÜRNBERG
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Würzburg şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzda Kraliyet Sarayı , Marienberg Kalesi , Katedral , Eski Köprü , Marienkapella Kilisesi , Belediye Binası ve Müzesi , Eski Eserler Müzesi göreceğimiz önemli yerler arasında. Şehir turumuzun ardından muhteşem manzarası ile UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Bamberg şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben bu şirin Alman şehrinde keyifli bir gezi yapacağız. Altenburg Kalesi ,Belediye Binası, Gruner Markt , Neptün Çeşmesi ,St Martin Kilisesi göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde ise yine bu bölgenin masalsı şehirlerinden biri olan Nürnberg’e doğru hareket ediyoruz. Ortaçağ görünümündeki kanalları ve gotik mimarisi ile etkileyici bir şehir olan Nürnberg’te şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN
NÜRNBERG – ROTHENBURG – AUGSBURG
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Romantik Yol güzergahının en güzel şehirlerinden biri olan Rothenburg’a doğru hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bu güzel şehirde yapacağımız turumuz sırasında ; St.Jakob Kilisesi ,Markt Meydanı ,Rathaus ve eski şehir göreceğimiz yerler arasında. Etrafı tamamiyle surlarla çevrili şehirde geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından bir sonraki durağımız olan Augsburg’a doğru devam ediyoruz. Bavyera’nın refah seviyesi en yüksek şehirlerinden olan Augsburg’ta yapacağımız şehir turumuzda ; Tarihi Maximilian Caddesi , Rönesans ve barok tarzındaki saraylar , Azize Anna Kilisesi , Maximilian Müzesi , Belediye sarayı göreceğimiz önemli yerler arasında. Turumuzun bitiminde buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN
AUGSBUEG –LANDSBERG AM LECH – NEUSHCWEİNSTEİN ŞATOSU - FÜSSEN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve isim anlamı Almanya’nın en güneşli şehri olan Landsberg Am Lech’e doğru yola çıkıyoruz. İçerisinden Lech ırmağı geçen şehir her ne kadar hapishanesi ile meşhur olsa da el yapımı şelalesi ve şirin meydanı ile oldukça iç açıcı. Buradaki gezimizin ardından Walt Disney’in logosuna da ilham kaynağı olan büyüleyici şato Neushcweinstein Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Bavyera Kralı II.Ludwig tarafından 1869 yılında yapımına başlanan neo-romantizm tarzındaki şatonun masalsı bir görüntüsü var. Şatoda yapacağımız gezinin ardından , Alp dağlarının eteklerine kurulu Füssen şehrine devam ediyoruz. Varışımızı takiben Şehir merkezi , surlar , belediye binası ve şehrin kendine has dar sokaklarında yapacağımız gezimizin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5.GÜN
FÜSSEN – MÜNİH - İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Münih’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezilerimizin bitiminde havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları’nın TK 1636 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:35’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 22:05’de İstanbul’a varış ve sizi bekleyen özel aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu

** Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
** Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
** Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Prontotour sorumlu tutulamaz.
** Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN