Britanya Adaları Turu - İngiltere Turları(8 Gece - 9 Gün)

Tura Genel Bakış

1.GÜN
İSTANBUL - LONDRA (ROYAL BANQUET & SHOW)
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Prontotour kontuarı önünde saat 04:00'de buluşma. Türk Hava Yolları'nın TK1981 numaralı tarifeli seferi ile saat 07:10'da Londra Gatwick havalimanı'na hareket. Yerel saate göre 09:15'de varışımızı takiben havalimanında bekleyen özel aracımız ile panoramik şehir turu için hareket. Panoramik şehir turumuzda; The Tower, Tower Bridge, Hays Galleria, Big Ben, Palace of Westminster, Houses of Parlement, Buckingham Palace, Thames Nehri, Picadilly Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, Trafalgar Meydanı, Milli Müze, Ünlü Harrods Mağazası, Knightsbridge ve Natural History Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize hareket ve odalara yerleşme, sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek olana Royal Banquet & Show Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.
2.GÜN
LONDON (LONDON EYE & MADAME TUSSAUDS & THAMES CRUISE)
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından alış-veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan London Eye & Madame Tussauds & Thames Cruise Turu`na katılabilirler. Bu tam günlük turumuzda; Thames Nehri kıyısında, dev bir gözlem tekerleği olan dönme dolaba binerek eşsiz Londra manzarasını izleme ve pek çok ünlünün balmumu heykelinin bulunduğu Madam Tussauds Müzesi'ni gezme fırsatı buluyoruz. Daha sonrasında da Thames Nehri üzerinde tekne ile yapılacak tur ile tarihi Londra'yı görme imkanı yakalıyoruz. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.
3.GÜN
LONDRA (OXFORD & WINDSOR & BICHESTER OUTLET - OXFORD TURU)
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Oxford & Windsor & Bichester Outlet Turu'na veya yarım günlük Oxford Turu'na katılabilirler (katılımcı sayısına göre tam günlük yada yarım günlük tur yapılabileceğirehberimiz tarafından bildirilecektir. Bu turumuzda Dünyanın en prestijli üniversitelerini barındıran, kendinizi Harry Potter film setinde hissedeceginiz Oxford`a ve sonrasında da ünlü markaların outletlerini bulabileceğiniz Bichester Outlet`ine gidiliyor. Devamında da Winsor'ı geziyoruz. Tur sonrası otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.
4.GÜN
LONDRA - CAMBRIDGE - MANCHESTER
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Manchester'a hareket. Yol üzerinde Cambridge'e uğrayıp, bu ünlü İngiliz şehrinde kısa bir mola veriyoruz. devamında Manchester'a hareket ediyoruz. Manchester'a varışımıza istinaden panoramik Manchester turumuz başlıyor. Tur esnasında, Manchester United Futbol Stadyumu, China Town, Piccadilly Gardens ve Exchange Square görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
5.GÜN
MANCHESTER - BOWNESS WINDERMERE - (WINDERMERE CRUISE) - EDINBURGH (İSKOÇ GECESİ)
Sabah kahvaltı sonrası Edinburgh'a hareket. Yol üzerinde Lake District Bölgesi'nde bulunan şirin Bowness Windermere kasabasına uğruyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Windermere Cruise Turu'na katılabilir, tur sonrasında Edinburgh'a devam ediyoruz. Varışımıza istinaden Edinburgh panoramik şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında şehrin en eski yapısı olmakla beraber en popüler turist merkezi olan Edinburgh Kalesi'nden başlayarak Royal Mile Yolu üstünden Kraliyet Sarayı, Parlemento Binasını, Milli Galeri’yi, 10 yıl sahibini mezarında yalnız bırakmayan köpek Boby’nin heykelini ve Harry Potter'ın efsanesinin doğduğu kafeyi panoramik olarak ziyaret edeceğiz. Tur sonrası otele yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek İskoç Gecesi Turu'na katılabilirler.(İskoç Gecesi Turu müsaitliğe göre yapılmaktadır.) Geceleme otelimizde.
6.GÜN
EDINBURGH (GLASGOW & STIRLING & LOCH LOMOND - GLASGOW TURU)
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Glasgow & Stirling & Loch Lomond Turu'na veya yarım günlük Glasgow Turu'na katılabilirler (Katılımcı sayısına göre tam günlük veya yarım günlük tur yapılabileceği rehber tarafından bildirilecektir). Turumuza Glasgow'da panoramik olarak göreceğimiz Clyde Arc Köprüsü, Clyde Kapali Salonu, Modern Sanat Galerisi, Buchanan Caddesi'ni ve Tolbooth Saat Kulesi ile başlayıp, Büyük Katedral ve Necropolis'i gezip, George Meydanı'nda serbest zamanımız oluyor. Devamında tarihi bir liman kenti olan Stirling'de ünlü Wallace Anıtı'nı, panoramik olarak Stirling Kalesi'ni gördükten sonra Loch Lomond'da tekne turumuzu yapıyoruz. Tur bitiminde otele geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
7.GÜN
EDINBURGH – BELFAST – DUBLIN
Sabah erken uyandırmanın ardından, rehberimiz tarafından belirtilecek saatte Belfast uçuşu için otelden ayrılış ve Edinburgh Havalimanı'na hareket. Otobüsde alınan kahvaltı sonrası Edinburgh Havalimanı'na varış. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından yerel havayolu ile saat 08:25'de Belfast'a uçuş ve lokal saat ile 09:20'de Belfast'a varış. Varışımıza istinaden panoramik Belfast şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında; Quenns Meydanı ve meydandaki Albert Memorial Saat Kulesi, devamında ünlü Grand Opera House, Quenns Üniversitesi, dünyanın en güzel barlarından bir olan The Crown Liquer Saloon, Murals isimli duvar resimleri ile süslenmiş ve zamanında duvar ile birbirinden ayrılan Shankil (Protestan) Mahallesi ile Falls (Katolik) Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Dublin'e hareket. Dublin'e varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Tur sırasında, Christ Church Katedrali, Merkez Postanesi, O'Connell Caddesi, Oscar Wilde'nin evinin bulunduğu Merrion Meydanı, Trinity Koleji, Dracula'nın yazarı Bram Stoker'ın evinin bulunduğu Kildare Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele hareket ve odalara yerleşme ve geceleme otelimizde.
8.GÜN
DUBLIN (GALWAY & DOOLIN & CLIFFS OF MOHER)
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak organize edilecek Galway & Doolin & Cliffs Of Moher Turu'na katılabilirler. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.
9.GÜN
DUBLIN (OLD JAMESON DISTILLERY) - İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası en geç saat 10:00'a kadar odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak rehberimiz tarafından organize edilecek Old Jameson Distillery Turu'na (Whisky Damıtım Evi) katılabilirler. Tur Sonrası rehberimiz tarafından belirtilecek saatte Dublin Havalimanı'na transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1978 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:30'da İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 22:55'de İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış ve gezimizin sonu.

** Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
** Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
** Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Prontotour sorumlu tutulamaz.
** Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN