Büyük İtalya - İzmir Çıkışlı Yurtdışı Turlar (7 Gece - 8 Gün)

Tura Genel Bakış

1/2.GÜN
İZMİR - VENEDİK (GONDOL TURU - VERONA) - BERGAMO
(Buluşma Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan akşam 30 Haziran'da yapılacaktır!) İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde Prontotour kontuarında 30 Haziran'da 21:45'de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerini takiben Pegasus Havayolları'nın PC6503 sefer sayılı özel seferi ile 01 Temmuz'da saat 00:45'de Venedik'e hareket ve sabaha karşı saat 02:05'de Venedik'e varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından alanda bekleyen özel aracımız ile Venedik otelimize hareket ve "odalara yerleşme ve dinlenme." Sabah kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile önce panoramik şehir turu için Venedik’e hareket ve sonrasında Bergamo'ya devam etmek üzere otelden ayrılış. Gondollar şehri Venedik’te yapılacak olan panoramik şehir turunda; San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Gondol Turu'na katılabilirler. Şehir turu sonrası Bergamo'ya hareket. Yol üzeri tüm grubun katılımıyla ekstra Verona Turu'na katılma imkanı. Bergomo'ya varışımıza istinaden otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Bergamo'daki otelimizde.
3.GÜN
BERGAMO - (MILANO & COMO) - CENOVA
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Cenova'ya hareket için otelden ayrılış. Yol üzeri tüm grubun katılımıyla ekstra olarak Como& Milano Turu'na katılım imkanı. Sonrasında Cenova'ya hareket. İtalya'nın en önemli liman kentlerinden biri olan Genova'ya varışımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda ; Piazza De Ferrari, San Lorenzo Katedrali ve Torre Della Lanterna görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrası otele hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
4.GÜN
CENOVA - (PORTOFINO) - FLORANSA - MONTECATINI
Kahvaltı sonrası otelden Floransa Turu için otelden ayrılış. Yol üzeri tüm grubun katılımı halinde ekstra olarak düzenlenecek Portofino Turu'na katılma imkanı. Tur bitimi Floransa'ya hareket. otelimize hareket. Varışımıza istinaden Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa da panoramik şehir turuna başlıyoruz. Duomo Kilisesi (Santa Maria Della Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Montecatini'de ki otelimize hareket, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
5.GÜN
MONTECATINI (SIENA & PISA & SAN GIMIGNANO)
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Toscana Bölgesi'nin meşhur kasaba ve şehirlerine Siena & Pisa & San Gimignano Turu düzenlenecektir. Tur bitimi Montecatini'deki otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
6.GÜN
MONTECATINI - ORVIETO - ROMA
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Roma’ya hareket; Yol üzerinde yapacağımız Orvieto Turu sırasında M.Ö. 493 yılında Batı Anadolu’dan gelerek Orvieto’ya yerleşen Etrüskler’in yüksek dağ tepelerinde kurduğu şehri görecek ve şehirde kısa bir mola vereceğiz. Ardından Roma’ya olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Roma şehir turunda; Colesseo, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia , Vittorio Emmanuella Anıtı, Roma Forum, Via Del Corso, Circus Maximus görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize hareket, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
7.GÜN
ROMA (NAPOLI & POMPEI)
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Napoli ve Pompei Turu düzenlenecektir. Tipik bir İtalyan şehri olan Napoli ve Vezüv Yanardağı’nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompei Turu. Tur bitimi otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
8/9.GÜN
ROMA - (DAĞ KÖYLERİ) - (ROMA GECE TURU) - İZMİR
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Dağ Köyleri Turu düzenlenecektir. İlk olarak Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu Castel Gondolfo ziyaret edildikten sonra, göl kıyısında yer alan Nemi Köyü'ne gidiliyor. Bölgenin meşhur dağ çileklerinden yapılmış turtalarımızı yedikten sonra serbest zamanda köyde gezerek dağ çileklerinden yapılmış birçok üründen satın alma fırsatı bulunuyor. Tur bitimi Roma'ya geri dönüş ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Roma Gece Turu'na katılabilirler. Tur sonrasında 07 Temmuz akşamı rehberimiz tarafından belirtilecek saatte Roma Havalimanı'na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 6504 sayılı özel seferi ile 8 Temmuz'da saat 02:55’te İzmir’e hareket. Türkiye yerel saati ile 05:55’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

** Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
** Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
** Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Prontotour sorumlu tutulamaz.
** Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN