Büyük Portekiz Turu - Portekiz Turları(7 Gece - 8 Gün)

Tura Genel Bakış

1.GÜN
ISTANBUL – PORTO
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Prontotour kontuarı önünde saat 05:30' da buluşma. Bagaj,bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi TK 1451 ile saat 08:30' da Porto'a uçuş. Yerel saat ile 11:20'de varış ve alanda bekleyen otobüslerimiz ile panoramik şehir turu için hareket. Bu turumuzda; Bento İstasyonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, tarihi şarap mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia bölgesi, Torre dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boavista göreceğimiz yerler arasında. Gecemele Otelimizde
2.GÜN
PORTO (VIANA DO CASTELO – PONTE DE LIMA)
Sabah kahvaltı sonrası Gezi sonrası arzu eden misafirlerimiz; ekstra olarak düzenlenecek (yarım gün) Viana do Castelo & Ponto de Lima turumuza katılma imkanı. Bu turumuzda Viana do Castelo’ya Santa Luzia kilisesinin bulunduğu falezin üzerinden bakış ve merkezinde yöresel el sanatları alışverişi için serbest zamanın ardından Lima nehri kıyısında kurulmuş ve Vinho Verde şarabı üreticisi Ponte de Lima’nın keşfi. Turumuz sonrasında otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
3.GÜN
PORTO (GUIMARAES - BRAGA - BOM JESUS DE MONTE))
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz; ekstra düzenlenecek tam gün Guimaraes – Braga – Bom Jesus do Monte turuna katılma imkanı. Bu turumuzda tarihi merkezi UNESCO’nun Dünya Mirası Listesinde yer alan Guimaraes şehrinde Dom Afonso Henriques Kalesi ve Bragança Dükleri Sarayı (Paço dos Duques), Braga’da ise tarihi merkezindeki Katedral’den sonra Bom Jesus de Monte kutsal alan görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde
4.GÜN
PORTO – COIMBRA
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Coimbra’ ya doğru hareket. Coimbra’ ya varışın ardından şehir turu ve otele transfer, geceleme otelimizde.
5.GÜN
COIMBRA - LIZBON (FATİMA)
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Fatima'yahareket. Yol üzeri Fatima Şehir turu ve Lizbona doğru devam ediyoruz.Lizbon varış ve Lizbon turu . Bu turumuzda; Rossio ve Praça do Comercio Meydanları, St.Georges Kalesi’nin bölgesi (dışardan) şehrin tarihi bölümü olan Alfama bölgesi, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, ve Jeronimos Manastırı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Gezi sonrası otelimize transfer.Geceleme Otelimizde
6.GÜN
LİZBON (SINTRA & CABO DE ROCA & CASCAIS & ESTORIL)
Sabah kahvaltı sonrası ekstra düzenlenecek Sintra-Cascais-Estoril-Cabo da Roca turumuza katılma imkanı. Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra’yı, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca’yı Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabasını ve Estoril’i göreceğiz.Akşam arzu eden misafirlerimiz; ekstra olarak düzenlecek Fado Gecesi”ne katılma imkanı. Bu turumuzda; Portekiz folklorik müziklerini dinleyip yerel lezzetleri test etme fırsatı bulacaksınız. Geceleme otelimizde.
7.GÜN
LİZBON (EVORA & SETUBAL)
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz; ekstra düzenlenecek Evora & Setubal turumuza katılma imkanı. Bu turumuzda Alentejo Bölgesinin en büyük şehri ve UNESCO tarafından 1986 yılında Dünya Mirası seçilen Evora’nın surlarla çevrili tarihi merkezinde sırasıyla Roma, Ortaçağ ve Rönesans dönemlerine tekabül eden Diana Tapınağı, Evora Katedrali, Evora Üniversitesi ve S. Francisco Kilisesi’nin Kemikler Şapeli görülecek yerler arasındadır. Sado nehri kıyısında kurulu Setubal şehrinin merkezinde serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
8.GÜN
LIZBON - ISTANBUL
Kahvaltı sonrası odalardan çıkış işlemlerinin tamamlanması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte buluşma ve özel otobüsümüz ile dönüş yolculuğumuz için Lizbon havalimanına hareket. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1760 seferi ile saat 15:45'de İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 22:25'de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Istanbul’a Hoşgeldiniz !

** Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
** Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
** Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Prontotour sorumlu tutulamaz.
** Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN