Güney İtalya'nın İncileri - İtalya Turları (6 Gece - 7 Gün)

Tura Genel Bakış

1.GÜN
İSTANBUL - CATANIA (TAORMINA & SIRACUSA - TAORMINA & ETNA)
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde PRONTOTOUR kontuarında yetkililer ile saat 04:15'te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın TK1393 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:45’te Catania’ya hareket ediyoruz. Yerel saate göre 08:05'de Catania’ya varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Catania şehir turunda; Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Pizza Republica ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Arzu edilirse tüm grubun katılımı ile ekstra olarak Taormina & Siracusa Turu düzenlenecektir. Bu turumuzda Catania'nin 55 Km güneyinde Eski Yunan Uygarlığının en önemli şehir devleti Siracusa'da arkeolojik park gezimizde Yunan Tiyatrosu, Dianysos'un kulağı mağarasının yer aldığı Cennet Bahçesi ve Roma anfitiyatrosunu ve İtalya’nın en şık Turizm merkezlerinden biri olan Taormina’yı göreceklerdir. Tüm grubun katılımı olmadığı takdirde ekstra olarak Taormina & Etna Turu düzenlenecektir. Avrupa’nın en aktif yanardağlarından biri olan Etna ve İtalya’nın önemli Turizm merkezleri arasında yer alan Taormina’yı göreceklerdir. Bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.düzenlenecektir. Tur bitimi otelimize hareket. Odalara yerleşmenin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.
2.GÜN
CATANIA - PALERMO (KUKLA TİYATROSU)
Sabah odaların boşaltılması ve kahvaltı sonrasında Palermo'ya hareket. Yaklaşık olarak 3 saat süren otobüs yolculuğumuz sonrası Palermo’ya varış. Varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Palermo şehir turunda; San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Palazzo Normanni, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta Caddeleri görülecek olan yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize hareket, odalara yerleşme ve ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kukla Tiyatrosu Turu'na katılabilirler. Geceleme otelimizde.
3.GÜN
PALERMO (CEFALU) - PIZZO CALABRO
Sabah kahvaltı sonrası Pizzo Calabria için hareket. Arzu edildiği takdirde tüm grubun katılımı ile yol üzeri ekstra olarak Cefalu Balıkçı Kasabası Turu düzenlenecektir. Tiran Denizinin kıyısında tipik bir balıkçı kasabası olan Cefalu kayaların içerisine yapılmış evleriyle ünlü olan bu şirin kasabada Katedral Meydanı, tarihi çamaşırhane ve balıkçılar kapısını ziyaret ediyoruz. Tur bitimi feribot ile Messina'dan Villa San Giovanni'ye geçip, Pizzo Calabro'ya devam ediliyor. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turu sonrasında otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
4.GÜN
PIZZO CALABRO - (MATERA) - OSTUNI - CAROVIGNO
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış ve Puglia Bölgesi'ne hareket. Yol üzeri tüm grubun katılımı şartı ile ekstra olarak Matera Turu düzenlecektir. Matera; Güney İtalya’nın Basilicata bölgesinde yer alan UNESCO Dünya Mirası listesinde bir şehirdir. Tüf kayalara oyulmuş olan evler ve kiliselerin bulunduğu bu şirin şehir; yapıları nedeniyle de Dünya tarihinin üzerinde yerleşimin devam ettiği en eski şehridir. Sonrasında panoramik şehir turu için Ostuni'ye hareket. Ostuni 8 km lik sahil şeridi, Zeytin ve üzüm ağaçları ile gelirinin büyük çoğunluğunu turizmin oluşturduğu, 32.000 gibi küçük bir nüfusa sahip şirin bir İtalyan kenti. Gezimiz sırasında bunların yanı sıra Akdeniz mimari örneklerinden beyaz tas evleri, dar sokakları, kemerli gecitleri, helezonlu merdivenleri ve daha birçok ilgi çekici ayrıntıyı görme fırsatı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize hareket ve odaların alınması. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
5.GÜN
CARAVIGNO (ALBEROBELLO & GROTTE DI CASTELLANA & POLIGNANO AMARE)
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Alberobello & Grotte Di Castellana & Polignano Amare Turu'na katılabilirler. Öncelikli olarak Alberobello'ya hareket ediyoruz. 1995 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine alınmış Alberobello, Itria Vadisi’nde trulloların en iyi korunduğu ve bu nedenle de Puglia'da en çok turist çeken yerdir. Castellana Mağaraları Altamura kireçtaşı olarak bilinen kalsiyum karbonat ve tortul kayalardan oluşmaktadır.Mağara sisteminin uzunluğu 3348 metre derinliği ise 122 metreye ulaşır.Noel ve Yılbaşı günleri haricinde tüm yıl ziyaret edilen mağaralar güney İtalya da ne çok tur düzenlenen yerlerden biridir.Antik çağlardan beri bir yerleşim merkezi olan ve günümüzde de Roma İmparatorluğuna ait bir çok eser bulunan günümüzün sahil şehri Polignano Amare’nin gezilmesi ve serbest zaman.Turumuz sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
6.GÜN
CARAVIGNO (OTRANTO & LECCE)
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Otranto & Lecce Turu'na katılabilirler. Öncelikle Adriyatik kiyisinda bulunan Salento yarımadasının en doğu ucunda bulunan Otranto'ya hareket edeceğiz. Otranto, 1480 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun 13 ay kadar kısa bir süre elinde tuttuğu ve Fatih'in ölümü üzerine gereken önem verilmeyince geri çekilmek zorunda olduğu ve hala yerel halkın kendiyle bu konuda gurur duydugu, turkuaz rengi bir denize hakim şirin bir italyan kasabası. Turumuz sırasında Otranto kalesi ve Bizans freskleriyle süslenmiş katedrali, sahil şeridi görülecek yerler arasındadır. Otranto gezimizin ardından Lecce için yola çıkıyoruz. Güney'in Floransa'sı olarak bilinen şehre varıyoruz. Yapacağımız turumuz sırasında sarı taşlı binaları, dar taşlı sokakları, Santa Croce Bazilikası, Sant'Oronto meydanı, anfi tiyatro görülecek yerler arasındadır. Turumuz ardından vereceğimiz serbest zamanda şehri daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Tur sonrası otelimize geri dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
7.GÜN
CARAVIGNO - BARI - İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası en geç saat 10:00'a kadar odaların boşaltılması ve Bari'ye hareket. Napoli'den sonra Güney İtalya'nın 2. büyük kenti olan Bari'ye varışımızı takiben yapacağımız panoramik turumuzda; Teatro Margarito, Lungo Maro Nazaria Sauro Liman Caddesi, Porto Vecchio, yeni liman, belediye sarayı, hükümet konağı, adalet sütunu görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Bari Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1446 sefer sayılı uçuşu ile 15:30'da İstanbul'a hareket. Yerel saate göre 19:35'de İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış ve gezimizin sonu.

** Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
** Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
** Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Prontotour sorumlu tutulamaz.
** Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN