Güney Kore & Japonya ProntoPlus Turları (10 Gece - 11 Gün)

Tura Genel Bakış

1.GÜN
İSTANBUL – SEUL
Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali PRONTOPLUS kontuarı önünde saat 22:30’da buluşma(29.08.2017). Bilet , pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK90 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:20’de Seul’e hareket. Gece uçak yolculuğu. Yerel saat ile 16:55’de Seul’e varış. Akşam yemeğimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Yoğun geçecek turumuz öncesi dinleniyoruz. Konaklama otelimizde.
2.GÜN
SEUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Seul şehir turu için otelimizden hareket. İlk olarak Joseon Hanedanlığı’nın kurucusu Kral Taejo tarafından 1395 ‘te inşa edilen ve Kore’deki en güzel beş saray arasında bulunan Gyeongbokung Sarayı’nı ziyaret edecek ve burada hergün tekrarlanan askerlerin nöbet değişimi seremonisini izaleyeceğiz. Ardından ; Ulusal Müze ,Başkanlık Binası, Cheonggye Caddesi , Ginceng Center ,İnsadong Antique Caddesi , Dongdeaum Market göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca şehrin içinden geçen Han Nehrinde keyifli bir tekne turu yapacağız. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında lokal bir restoranda alacağız. Gezilerimizin bitiminde akşam yemeğimiz lokal bir restoranda , konaklama otelimizde.
3.GÜN
SEUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Seul’u keşfetmeye devam ediyoruz. 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp , Seul Kulesi’ni ziyaret edecek , kulenin camlı “observatory” bölümünden şehrin doyumsuz manzarasını seyredeceğiz..Kulenin inşaatına 1969 yılında başlanmış olup , Seul’un en güzel şehir manzarasını seyredebileceğiniz yerdir. Ardından Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok olarak isimlendirilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok köyüne gideceğiz.Hanok , geleneksel Kore evlerine verilen isimdir. Namsangol Hanok Kasabası’nda restore edilmiş beş geleneksel Kore evi ve bir pavilyon bulunur. Restore edilen beş ev , Joseon Hanedanlığı’nı dönemini yansıtan mimariye sahiptir. Ardından Büyük Güney Kapısı diye adlandırılan, üzerinde 26 adet büyük alış veriş merkezi , 30 bin adet küçük mağaza ve 50 bin civarında irili ufaklı imalathanenin bulunduğu Namdaemun Pazarı’nı ziyaret ediyoruz. Sungnyemun Kapısı , Kore’nin bir numaralı Ulusal Mirası’dır ve resmi olmayan adı ile Namdaemun Kapısı olarak ta bilinir. Ortasında kemerli bir giriş bulunan en büyük kale kapısıdır. Platformun üstündeki tavana uzanan kolon , binanın üst ve altlarını birbirinden ayırmaktadır. 10 Şubat 2008’de çıkan yangında hasar gören Namdaemun’un restorasyonu tamamlanmış ve Mayıs 2013’de tekrar açılmıştır. Namdaemun Kapısı’ndan birkaç dakikalık mesafede , aynı adı taşıyan bir açık hava pazarı bulunmaktadır. Pazarın tarihi Joseon Hanedanlığı’na kadar gitmekte olup , Kore’nin en bilinen pazarlarındandır. Alış veriş için serbest zaman. Akşam geleneksel Kore danslarını izleyeceğiz. Öğle ve akşam yemeğimiz lokal restoranlarda. Konaklama otelimizde.
4.GÜN
SEUL – OSAKA
Sabah erkenden Seul’e veda ediyor ve Osaka uçuşu için havalimanına hareket ediyoruz. ( Kahvaltımızı otelden “box” olarak alacağız ) Kore Havayolları ile Osaka uçuş ve varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile Osaka şehir turumuza başlıyoruz. ilk durağımız Osaka’nın posterlerini süsleyen Osaka Kalesi olacak. Ziyaretimizin ardından , Umeda Sky binasını görüyor ve öğle yemeği için lokal bir restorana hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından Dotombori & Shinsaibashi Caddesinde alış veriş için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
5.GÜN
OSAKA – HİROŞİMA –MİYAJİMA –OSAKA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , tren istasyonuna transfer oluyor ve II.Dünya Savaşı’nın Dünyada en büyük izini bıraktığı Hiroşima’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik tren yolculuğunun ardından Hiroşima’ya varıyor ve Atom Bombası Kubbe’si , Barış Parkı ve bu unutulmaz savaşın anılarını görebileceğimiz ve bilgi alacağımız Barış Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından ,yüzen tapınakları ve Japonya’nın en iyi üç manzarasından birine sahip olan yüzen kapı Tori’nin bulunduğu Miyajima adasına geçiyoruz. Burada görkemli Tori Kapısı ile ve gel-git’ler nedeni ile su üzerinde yüzüyormuş gibi gözüken Itsukushima Shine tapınağını göreceğiz. Gezilerimizin bitiminde Hiroşima’ya dönüyor ve Osaka’ya doğru hızlı tren ile yola çıkıyoruz. Osaka’ya varışımızın ardından akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
6.GÜN
OSAKA – NARA – KYOTO
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Japonya’nın ilk başkenti Nara’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben burada Nara Geyik Parkı’nı ziyaret edeceğiz. Şinto inancına göre tanrıların habercileri olarak kabul edilen yüzlerce geyiğin serbestçe dolaştığı parkta , geyikleri besleyebilir ve muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Buradan sonra Japonya’nın en ünlü ve tarihsel olarak en önemli Budist tapınaklarından biri olan Todaji Tapınağı ve Kasuga Taisha Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Bugün öğle yemeğimizi eğlenceli bir sushi yapımı deneyimi bir sushi restoranında alacağız. Yemeğimizin ardından Kyoto’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben Shinto inancının en önemli tapınaklarından biri olan Fushimi İnari Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Ana binanın patikası boyunca yüzlerce Torii kapısı bulunan ve görselliği muhteşem olan tapınak , prinç tanrısı İnari’ye adanmıştır. Ziyaretimizin ardından Kyoto’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
7.GÜN
KYOTO
Otelde alacağımız kahvaltının ardından tapınaklar şehri Kyoto’yu keşfetmek için hareket ediyoruz. İlk durağımız Golden Pavilion olarakta adlandırılan Zen Tapınağı Kinkakuji. Üstteki iki katı tamamiyle altın kaplama olan bu etkileyici Zen Tapınağı’nı gördükten sonra UNESO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Nijo Kalesini ziyaret ediyor ve öğle yemeği için lokal bir restorana gidiyoruz. Yemeğimizin ardından şehir turumuzun devamında Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biri olan Kiyomizi Temple’ı göreceğiz. İsmi “ Saf Su Tapınağı “ anlamına gelen ve 780 yılında kurulan tapınak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Sonrasında ise Japonya geleneklerinin en önemlisi olan “Çay seremonisi” ne katılacak ve unutulmaz dakikalar yaşayacağız. Ardından Kyoto’nun en meşhur caddesi Kawaramachi’de alış veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
8.GÜN
KYOTO – HAKONE – TOKYO
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve tren istasyonuna transfer oluyoruz. ( Bavullarımız bir gün önce araç ile Tokyo’ya gönderilecektir ) Hızlı tren ile Japonya’nın kaplıcalar bölgesi Hakone’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben bir krater gölü olan Ashi’de muhteşem manzaralar eşliğinde keyifli bir tekne turu yapacağız. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından Fuji Dağına doğru yola çıkıyoruz. Eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı 3776 metre yükseklikteki Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye yaklaşabileceğimiz en yakın noktadan muhteşem manzarayı izleyeceğiz. Gezimizin bitiminde Tokyo’ya doğru yolumuza devam edeceğiz. Tokyo’ya varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
9.GÜN
TOKYO
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Tokyo şehir turumuz için hareket ediyoruz.İlk durağımız İmparator Meiji ve eşi İmparatoriçeye adanmış olan Meiji Tapınağı olacak. Geniş bir orman içerisinde bulunan etkileyici tapınak II.Dünya savaşı sırasında tahribat görmüş ancak kısa sürede yenilenmiş.Sonrasında İmparatoruluk Sarayı olan Edo Castle’ı ziyaret edeceğiz. Tokyo 1868’e kadar “Edo” adı ile tanınmıştır. Küçük bir kale olan Edo , 1603’te Şogun yönetimine son veren Meiji adlı Japon imparatoru , Kyoto’dan Edo Kalesi’ndeki eski sarayına taşınarak , Edo’nun adını “Doğudaki Başkent” anlamına gelen Tokyo ile değiştirir. Tokyo’nun büyük bir kısmı 1923’teki büyük Kanto depreminde ve 1945’teki ABD bombardımanlarında yıkılmıştır.1950’lerden sonra ülke ekonomisi ile birlikte hızlı bir büyüme gösteren Tokyo, dünya çapında bir iş merkezi ve Japonya’nın kültür odağı olur. Son olarak Asasuka Temple’ı görüyor ve öğle yemeği için lokal bir restorana gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından üzerinde küçük adacıkların bulunduğu Tokyo körfezinde Odabia bölgesine hareket ediyoruz. Buradan Tokyo’nun meşhur Hama Rikyu Onshi bahçelerini görmek üzere deniz otobüsüne biniyoruz. Japonya’nın tanıtım görsellerini süsleyen bu muhteşem bahçeleri gezdikten sonra günümüzü 360 derece Tokyo manzarasını görebileceğiniz Roppongi Hills’in en üst katında sonlandıracağız. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
10.GÜN
TOKYO – NİKKO – TOKYO
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Nikko turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Tokyo’ya 140 km mesafedeki Nikko , doğal güzellikleri ile UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Burada ilk olarak Nikko Doğal Parkı’na gidiyor ve Kutsal Nantai Volkanı’nın eteklerinde yer alan , binlerce yıl önce sönmüş lav akıntılarının oluşturduğu büyüleyici Chuzengi Gölü’nü göreceğiz. Ardından Japonya’nın en güzel şelalelerinden biri olan Kegon Şelaleleri’ni görme imkanına sahip olacağız. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından 1616 yılında 15000 el işçisi tarafından ruhlara adanarak , 2,5 milyon altın yaprak kullanılarak yapılan Toshogu Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Gezimizin bitiminde Tokyo’ya dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
11.GÜN
TOKYO – İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyoruz. Bavullarınızı otelde emanete bırakarak , tüm gün Tokyo’nun meşhur Ginza bölgesinde alış verişin keyfini çıkarabilirsiniz. Akşam havalimanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları’nın TK53 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Gece uçak yolculuğu.
12.GÜN
İSTANBUL
Yerel saat ile 05:15’te İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

** Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
** Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
** Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Prontotour sorumlu tutulamaz.
** Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN