MS Chernyshevsky ile Volga Beyaz Geceler Turu (10 Gece - 11 gun)

Gün Kalkış Yeri Varış Yeri Kalkış Zamanı Varış Zamanı Açıklama
1 İstanbul St. Petersburg 10:55 --:--
2 St. Petersburg Rusya --:-- --:--
3 St. Petersburg Rusya --:-- --:--
4 Mandrogi Rusya 15:00 10:30
5 Kiji Rusya 12:00 08:00
6 Goritsy Rusya 16:00 13:30
7 Yaroslavl Rusya 20:00 15:30
8 Ugliç Rusya 12:00 08:00
9 Moskova Rusya 00:00 13:30
10 Moskova Rusya --:-- --:--
11 Moskova İstanbul --:-- --:--

Belirtilen tarihler tur başlangıç tarihleridir. Belirtilen fiyatlar iki kişilik kabinde kişi başı ve Euro cinsindendir.

Program için Rusya vizesi gerekmektedir. Belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatları olup, doluluk oranına göre artış gösterecektir. guncel fiyat bilgisi için acentamız veya Call Center'ımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Süre sonu gelmeden kontenjan bitebilir, sınırlı kabin içerdiğinden dolayı anlık fiyat değişkenliği göz önünde bulundurulmalıdır. Satın alma işlemi gerçekleştikten sonra konu ile call canter ekibimiz size geri dönüş sağlayacaktır. guncel fiyat bilgisi için ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Türkiye´nin her yerinden 0342 322 55 58  Nolu Çağrı Merkezinden Rezervasyon Yaptırabilirsiniz.

1.gun  İSTANBUL – ST. PETERSBURG         
08:30 Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra;
10:55 Türk Hava Yolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile St. Petersburg’a hareket.
14:20 Saint Petersburg’a varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile gemimize transfer ve akşam yemeği gemimizde alınacaktır.

2.gun  ST. PETERSBURG          
07: 00 Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 
08: 15          Otobüsümüz ile panoramik şehir turu;
St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır.
Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir.
Öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı, İspanyol resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur).
Gemiye Dönüş.
Kanal turu veya Gece Petersburg (Ekstra tur)


3.gun  ST. PETERSBURG          
07:00 Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 
 Peterhof Sarayı ( aşağı park geziliyor) – yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, "Satranç tahtası" fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ücretsiz tur).

13:30 Gemiye Dönüş
Puşkin Köyü Katerina’nın Yazlık Sarayı. (ekstra tur)
 Pushkin (Katerina sarayı ve parkı) + Pavlovsk (Birinci Pavel Sarayı + parkı) Puşkin (Katerina Sarayı ve Parkı) – Katerina Sarayı: Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır.

17:00 Kaptanımız akşam gemide bizi hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemimiz seyrine başlıyor.
 Akşam programında gemide çalışan bölüm şefleri tanıtılıyor.

4.gun  MANDROGY           
10:30 Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz.
 Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alırken daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Bu seyir esnasında muhteşem doğayı izleme imkânınız olacak. Bu büyüleyici nehir uzantısında, bazen nehir sadece geminin geçebileceği kadar daralıyor. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evlerine dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesi (ücretli giriş) görülecek yerler arasındadır.
15:00 Gemiye dönüş ve hareket.

5.gun KİJİ            
08:00 Sabah kahvaltısının ardından Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.  Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.
12:00 Gemiye dönüş ve hareket.

6.gun GORITSY           
Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde,
13:30 Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır.
16:00 Gemiye dönüş ve hareket.

7.gun YAROSLAVL           
Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar seyir,
15:30 Öğlen yemeğinizden sonra Yaroslav’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslav “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslav 1010 yılında Kiev’li Yaroslav Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz bu şehirde hem otobüs hemde yürüyerek devam edecektir, bu esnada yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir. (Sanat Galerisi)
20:00 Gemiye dönüş ve hareket.

8.gun  UGLİÇ                       
09:00 Sabah kahvaltımız ile birlikte Ugliç’e varış. Rybinsk baraj gölünü geçtikten sonra, doğal güzelliklere nerdeyse elinizle dokunabileceğiniz nehrin her iki yakasını en yakın noktada göreceğiniz yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına daha sonra yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, dönüşüm katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş.)
12:00 Gemiye dönüş ve hareket.

9.gun  MOSKOVA           
13:00  Başkentin mimarisi Çarlık yönetimi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Kutarıcı İsa, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş)
15:00 Tretyakov Sanat Galerisi (ekstra tur) veya Şehir Merkezine transfer (ücretli tur) serbest zaman
 Akşam Yemeği gemimizde alınacaktır.
 Gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilme imkânı bulunmaktadır.
21:00 Gece Moskova ve Metro Ekstra.

10.gun  MOSKOVA           
07: 00 Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı.
08: 15  Kremlin turu – Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Senato binaları, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çariçenin çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz.
 Sirk veya Rus Ulusal Folklor Gösterisi olan “Kostroma” katılabileceğiniz ekstra turlardan bazılarıdır.

11.gun  MOSKOVA - İSTANBUL          
 Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor.
11:50 Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 414 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 15:00’te İstanbul’a varıyoruz.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

THY ile İstanbul – St. Petersburg / Moskova – İstanbul ekonomik sınıfı uçuşları
Havalimanı – gemi – havalimanı transferler
10 Gece gemide konaklama,
Gemideki tüm sabah kahvaltıları, öğle ve akşam yemekleri
Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar
St. Petersburg’da Hermitage müzesi turu
Moskova’da Kremlin Sarayı turu
St. Petersburg ve Moskova’da panoramik şehir turları
Peter ve Paul katedrali
Peterhof sarayı turu (sadece bahçe tarafı)
Şehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi
Moskova’da Arbat caddesinde bir öğle yemeği
Gemideki eğlenceler
Hoş geldin kokteyli
Kaptan köşkü turu
Yaroslav’da interaktif tur
Kaptan’ın veda gecesi yemeği
Rus Dili dersi,
Rus Şarkıları dersi
Rus Dansları dersi
Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık ( barbekü)
Rus El Sanatları tanıtımı
Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
Türkçe rehberlik hizmetleri
Rusya giriş vizesi 140eur değerinde (160usd). 31 Aralık 2016 tarihine kadar kayıt yaptıran misafirlerimiz için geçerlidir.

Rusya Turistik vizesi için, misafirler kayıt esnasında guncel pasaport bilgilerini acentelerine vermesi gerekmektedir. İstenen belgeler: Seyahat tarihi itibariye ile en az 6 ay geçerli pasaport, Kimlik Fotokopisi, Arka fonu beyaz yeni çekilmiş iki adet fotoğraf, Orijinal Gemi davetiyesi (tarafımızdan karşılanacak), Uçak Bileti (Tarafımızdan karşılanacak) Seyahat Sigortası (tarafımızdan karşılanacak). Otel rezervasyonu ile yapılan vizelerde acentemiz kesinle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Zamanında acentemize teslim edilmeyen pasaport veya evraklar için acentemiz kesinlikle mesuliyet kabul etmemektedir.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Havaalanı ve Liman Vergisi ( 380 Euro )
Yurtdışı çıkış ücreti (15.- TL), seyahatten önce mutlaka bankaya yatırılmalı veya
Ekstra turlar
Su, alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar (içecek paketi fiyata dahil
değildir)
Turumuzun son gunünde öğle ve akşam yemekler
Turumuzun ilk gunünde kahvaltı ve öğle yemeği

ÖNEMLİ NOTLAR

Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
Ekstra tur fiyatlarında kur ayarlaması Ruble cinsinde yapıldığında satış fiyatları Avro bazında artabilir.
Uçak bileti pasaportunuzdaki yazılı isime göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir.
Rusya, umuma mahsus ve yeşil pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Vize için
Pasaportunuzun en az 2 sayfası boş olmalıdır. Pasaportun en az seyahatten 30 gun önce.
Ofisimize ulaşması gerekmektedir. Vizeniz orijinal Cruise davetiyesi ile alınmalıdır. 
Rusya Turistik vizesi için, misafirler kayıt esnasında guncel pasaport bilgilerini acentelerine vermesi gerekmektedir. İstenen belgeler: Seyahat tarihi itibariye ile en az 6 ay geçerli pasaport, Kimlik Fotokopisi, Arka fonu beyaz yeni çekilmiş iki adet fotoğraf, Orijinal Gemi davetiyesi (tarafımızdan karşılanacak), Uçak Bileti (Tarafımızdan karşılanacak) Seyahat Sigortası (tarafımızdan karşılanacak). Otel rezervasyonu ile yapılan vizelerde acentemiz kesinle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Zamanında acentemize teslim edilmeyen
Pasaport veya evraklar için acentemiz kesinlikle mesuliyet kabul etmemektedir.
Rusya Federasyonu, vizesiz uygulamaya geçtiği takdirde misafirlere herhangi bir indirim/iade yapılmayacaktır.
Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta  yapılmaktadır.
Kişi başına bagaj ağırlığı en fazla 20 kg’dır. (lütfen her bir adet valizinizin ağırlığı 20 kg. geçmesin, Türk Hava Yolları yeni kurallara göre fazla ağır valizleri kabul etmemektedir.
Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkış saatleri ile programda değişiklik olabilir.  Teknik ve diğer mücbir sebeplerden dolayı tur programları değişebilir

 

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN