Slovakya Avusturya Polonya Almanya Çekya Turu - Orta Avrupa Turları (7 Gece - 8 Gün)

Tura Genel Bakış

1.GÜN
ISTANBUL - BUDAPESTE - BRATISLAVA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminali PRONTOTOUR kontuarında saat 04:30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemleri sonrasında Türk Hava Yolları TK 1035 sefer sayılı uçuşu ile 07:00'de Budapeşte'ye hareket. Varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Kahramanlar Meydanı, Opera Binası, Eski Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası… Sonrasında Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket ve şehir turu. Görülecek yerler: Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
2.GÜN
BRATISLAVA - VIYANA
Sabah kahvaltı sonrası Viyana’ya hareket. Varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Opera Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Binası, Hof Theatre, Üniversite, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı... Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Akşam arzu edenler için ekstra yemekli Grinzig turuna katılma imkanı. Geceleme otelimizde.
3.GÜN
VIYANA - BRNO - KATOWICE
Sabah kahvaltı sonrası Katowice’ye hareket. Şehirler arası transfer sırasında Çekya’nın en büyük ikinci şehri Brno çevre gezisi. Augustinian St. Thomas Manastırı, St. Peter ve Paul Katedrali, Spielberk Kalesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Katowice’ye varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Çarşı Merkezi Meydanı, Dünya İnsan Mirasları’ndan olan Nikiszowiec Tarihi Merkezi, Kral İsa Katedrali, uzun süre Polonya’nın en yüksek ve görkemli binası olmuş olan Silezya Meclis Binası, Avrupa’nın ilk gökdelenlerinden olan Drapacz Chmur Gökdeleni ve şehrin diğer önemli noktaları... Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
4.GÜN
KATOWICE (KRAKOW)
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Auschwitz Toplama Kampı ve Krakow çevre gezisi turlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.
5.GÜN
KATOWICE - WROCLAW - DRESDEN
Sabah kahvaltı sonrası Wroclaw’a hareket. Varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Belediye Binası, Astronomi saati, Katedral, Saint Jan Kilisesi ve birçok gotik mimari örnek…Sonrasında Dresden’e hareket. Varışımızı takiben otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Arzu edenler için ekstra yemekli Bohemian Gecesi turuna katılma imkanı. Yemeğimizin ardından yürüyerek Barok Mimarisinin en önemli yapılarını göreceğimiz gece yürüyüş turu. Geceleme otelimizde.
6.GÜN
DRESDEN - PRAG
Sabah kahvaltı sonrası şehir turu. Görülecek yerler: Kuzeyin Floransa’sı Dresden’de Frauenkirche Kilisesi, Zwinger Müzesi, Semper Opera Binası, Kraliyet Sarayı ve Elbe Nehri kıyısı… Sonrasında Prag’a hareket. Varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Karlova Caddesi, Başbakanlık Binası, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astrolojik Saat, Paris Caddesi, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Akşam arzu edenler için ekstra yemekli Vltava nehrinde tekne gezisi turuna katılma imkanı. Geceleme otelimizde.
7.GÜN
PRAG
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için yemekli Karlovy Vary ve akşam ki yemekli Çek / Ortaçağ Gecesi turlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.
8.GÜN
PRAG - ISTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Terezin Nazi Kampı turuna katılma imkanı. Akşamüzeri havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemleri sonrasında Türk Hava Yolları TK 1770 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.

** Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
** Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
** Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Prontotour sorumlu tutulamaz.
** Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN