Toscana'nın Büyüsü - İtalya Turları (4 Gece - 5 Gün)

Tura Genel Bakış

1.GÜN
İSTANBUL - BOLOGNA - (SAN GIMIGNANO & VOLTERRA) - SIENA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali PRONTOTOUR kontuarında yetkililer ile saat 05:00'de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın TK1321 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:25’de Bologna’ya hareket ediyoruz. Yerel saate göre 10:10'da Bologna’ya varışımızın ardından havalimanında bekleyen özel aracımız ile hareket. Devamında arzu edilirse tüm grubun katılımı ile ekstra olarak düzenlenecek San Gimignano & Volterra Turu'na düzenlenecektir. İlk olarak zamanın adeta 1352 de durduğu kusursuz ortaçağ dokusuyla, kuleleriyle, dünya şampiyonu dondurmacısıyla ve Vernaccia Şaraplarıyla ünlü San Gimignano'ya gidiyoruz. Serbest zamanın ardından dünyaca ünlü Twilight serisinin geçtiği üç ayrı dönemin izlerinin (Etrüsk & Roma & Ortaçağ) görüldüğü şiirsel Volterra'ya geçiyoruz. Sonrasında otele devam ediyoruz. Odalara yerleşme ve akşam yemeğine kadar serbest zaman. Geceleme otelimizde.
2.GÜN
SIENA (MONTALCINO & PIENZA & MONTEPULCIANO)
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Montalcino & Pienza & Montepulciano Turu'na katılabilirler. Toskana Bölgesi'nin birbirinden özel 3 yerleşimini ziyaret edeceğimiz bu turda ilk durağımız ünlü Brunello di Montalcino şaraplarının üretildiği keyifli Montalcino Kasabası'dır. Moltalcino'daki gezimizin ardından küçük ama lezzetli restoranlarıyla ünlü Pienza'ya gidiyoruz. Ortaçağ dokusuna Rönasans'ın da eklendiği bu küçük Toskana yerleşimindeki gezimizin ardından, şarapları dünyaca tanınan bir başka harika Toskana yerleşimi olan Montepulciano'ya doğru hareket ediyoruz. Montepulciano'nun dar, kıvrımlı sokakları hem bize keyifli Toskana manzaraları sunacak; hem de bizi Palazzo Comunale, Palazzo Tarugi ve Santa Maria Assunta Katedrali gibi harika yapıların bulunduğu Piazza Grande'ye çıkartacaktır. Piazza Grande'de şehrin en ünlü mahseninde Montepulciano'nun en lezzetli şaraplarının tadına baktıktan sonra otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.
3.GÜN
SIENA (AREZZO & THE MALL OUTLET & SIENA)
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olan Arezzo & The Mall Outlet & Siena Turu'na katılabilirler. Bu turumuzda nice ünlü Toskana'lı dahinin çıktığı veya ağırlandığı, Oscarlı La Vita e Bella (Hayat Güzeldir)'nın çekildiği Arezzo'ya hareket ediyoruz. Arezzo gezimizin ardından premium markaları bünyesinde bulundurmasıyla tanınan The Mall Outlet'e gidiyoruz. Ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan,Palio Yarışlarıyla ve ilginç ortaçağ geleneklerini günüzde de yaşatmalarıyla bilenen Siena'ya hareket ediyoruz. Gezimiz sırasında Siena Ekolünün en güzel örneklerinden biri olan Siena Duoma'sunu sadece muhteşem dış cephesiyle değil, benzersiz iç yapısıyla da göreceğiz. Avrupa'nın en keyifli meydanlarından biri olan Il Campo'daki serbest zamanın ardından otele geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
4.GÜN
SIENA (PISA & LUCA)
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Lucca & Pisa Turu'na katılma imkanı. Gezimizde İtalya'nın resmi sembolu olan ünlü Pisa Kulesi'ni bünyesinde barındıran Pisa'yı görüyoruz. Bu aradaki serbest zaman sonrasında bölgenin en çok bilenen şehirlerinden biri olan Lucca'yı geziyoruz. Sonrasında otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
5.GÜN
SIENA - (FLORANSA) - BOLOGNA - İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası en geç saat 10:00'a kadar odaların boşaltılması ve serbest zaman. Tüm grubun katılımı ile rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Floransa Turu'na katılma imkanı. Ünlü Uffizi Galerisini'de rehberli gezeceğimiz Floransa'ya hareket ediyoruz. Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da Uffizi Galerisi'ni, Duomo Kilisesi (Santa Maria Della Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio ve Piazza Signoria görme imkanı buluyoruz. Tur sonrasında panoramik şehir turu için Bologna'ya hareket. Şehir turu sırasında Piazza Maggiore Meydanı, Basilica Di San Petronio, Palazzo Del Podesta yönetim sarayı, Palazzo Comunale Belediye Binasi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında dönüş uçuşu için Bologna Havalimanı'na hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1326 sefer sayılı uçuşu ile 18:55'da İstanbul'a hareket. Yerel saate göre 22:25'de İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış ve gezimizin sonu.

** Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
** Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
** Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Prontotour sorumlu tutulamaz.
** Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN