Trans Sibirya Ekspresi ile Efsane Yolculuk Rusya & Tataristan & Moğolistan & Çin ProntoPlus Turları (16 Gece - 17 Gün)

Tura Genel Bakış

1.GÜN
İSTANBUL - MOSKOVA
Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali ProntoPlus kontuarında saat 06:00’da buluşma.Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10:50’de varışımızın ardından bizi bekleyen özel araç ile Moskova şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuz sırasında ; Tveskaya Caddesi , Bolşoy Tiyatrosu , Lubyanka Meydanı , Gum Alış-Veriş Merkezi , KGB Merkez Binası , Aziz Vasili Kilisesi , Kızıl Meydan , Kurtarıcı İsa Kilisesi ve Meclis Binası göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi turlar sırasında lokal bir restoranda alacağız. Geziler sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme, serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
2.GÜN
MOSKOVA – TRANSSİBİRYA TRENİ
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin Sarayı, Kızıl Meydan ve altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedralleri göreceğimiz turumuza başlıyoruz. Turumuzun bitiminde lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında tren garına transfer oluyor ve maceralı yolculuğumuza başlamak üzere , bize ait olan vagonumuza yerleşiyoruz. Trenimiz hareket ediyor. Akşam yemeği ve konaklama trende.
3.GÜN
KAZAN
Sabah kompartımanımızda alacağımız sabah kahvemiz sırasında trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor. Kahvaltımızı şehir merkezinde Rus usulü aperatif olarak alıyor ve şehir turumuza başlıyoruz.Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde ; Tatar Camileri , Ortodoks katedralleri , UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami , Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli eserler arasındadır.Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeğimiz sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkanına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak.Akşam yemeğimizi şehir merkezinde lokal bir restoranda alıyor ve tekrar tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trende.
4.GÜN
YEKATERİNBURG
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sırasında , Avrupa ve Asya’yı birbirinden ayıran ve doğal bir sınır oluşturan Ural Dağları manzarası eşliğinde Rusya’nın en önemli finans , endüstri ve kültür merkezlerinden biri olan Yekaterinburg şehrine varıyoruz. Buradaki otelimize yerleşiyor ve öğle yemeğimizin ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan şehir konumu ve büyüklüğü nedeni ile Ural Bölgesi’nin başkenti kabul edilir. Burada yapacağımız şehir turumuz sırasında ; 1918’de son Çar 2.Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “ Kan üstündeki Katedral” , ülkenin ve şehrin önemli sembollerinden 7 Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
5.GÜN
YEKATERİNBURG
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Yekaterinburg turumuza devam ediyoruz. İlk olarak şehirde bulunan üniversiteye bağlı Jeoloji Müzesini ziyaret edecek ve burada Ural Dağları’nda bulunan değerli taşlar ile ilgili bilgiler alacağız. Urallar Dünyanın nadir ve sadece bu bölgeye özel taşlarının çıkartıldığı önemli bir bölgedir. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky Kasabasında bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyor ve burada altın ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alıyoruz. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor . Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız.Bu keyifli tecrübenin ardından şehir merkezinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trende.
6.GÜN
NOVOSİBİRSK
Sabah kahvaltımızı kompartımanımızda alacağız. Yol boyunca Batı Sibirya Ovaları , Sibirya’nın uçsuz bucaksız stepleri, geçtiğimiz küçük kasaba ve köylerdeki yerel yaşam manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuk yapacağız. Öğle yemeğimizi ise trenimizin restoranında olacak. Akşam üzeri Sibirya’nın en büyük şehri ve başkenti Novosibirsk’e varıyor ve buradaki otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra otelde akşam yemeğimizi alacağız. Konaklama otelimizde.
7.GÜN
NOVOSİBİRSK
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Novosibirsk’i keşfetmek üzere hareket ediyoruz. İlk durağımız Novasibirsk’in 30km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok . Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Akademisyenler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz. Buradaki gezilerimizin ardından Novasibirsk’e dönüyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Novasibirsk Tren Garı , Göğe Yükseliş Katedrali , Kızıl Cadde , Dünyanın en büyük opera binasının bulunduğu Lenin Meydanı , eski ahşap evlerin bulunduğu Gorki Caddesi , Rusya’nın coğrafi merkezi sayılan Aziz Nikolas Katedrali , Ob Nehri Rıhtımı ve renkli Sibirya Çiftlik Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Akşam üstü Rus usulü Semaver Çay Seromonisini görmek üzere bir çay evine gideceğiz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trende.
8.GÜN
KRASNOYARSK
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Yenisey Nehri kıyısında bulunan ve Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden Krasnoyarsk şehrine varıyoruz. Yenisey Nehri ,Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyor ve birkaç saat dinlenmek için otelimize yerleşiyoruz. Akşam lokal bir restoranda alacağımız yemeğimizin ardından tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trende
9.GÜN
İRKUTSK
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ve trenin restoranında alacağımız öğle yemeğinin ardından , Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip , renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkuts şehrine varıyoruz. Şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek ve burada Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Konserin ardından , şehirden 60 km mesafede bulunan Baykal Gölü kıyısındaki Litsvyanka Köyü’ne transfer ve burada bulunan şale otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
10.GÜN
BAYKAL GÖLÜ
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Baykal Gölü’nde yapacağımız unutulmaz bir tekne gezisi için hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü , aynı zamanda Dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 636 km , genişliği 79,5 km’yi bulan gölün en derin yeri 1,637 m’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Baykal gölü flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine Dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmamıştır. Baykal Gölü 23 bin metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir. Öğle yemeğimizi tekne gezimiz sırasında alacağız. Gezimizin bitiminde İkutsk’a geri dönüyor ve şehir merkezinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından tren garına transfer. Konaklama trende.
11.GÜN
ULAN UDE
Sabah erken saatlerde İrkutsk ile Baykal Gölü arasında yer alan dağlık bölgeyi geçiyor ve Ulan Ude’ye varıyoruz Şehir merkezinde alacağımız kahvaltının ardından , şehir dışında bulunan ve Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalginski Dacan Tapınağını ziyaret edeceğiz. Klasik Budist tapınaklarından çok farklı olan kompleksi gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Ulan Ude şehir turumuza başlıyoruz. Sovyet Meydanı , Arbat Caddesi ve 42 tonluk ağırlığı ile Dünyanın en büyük Lenin Büstü göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Gezilerimizin ardından buradaki otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
12.GÜN
ULAN UDE – MOĞOLİSTAN SINIR GEÇİŞİ
Otelde erkenden alacağımız kahvaltının ardından , tren garına transfer ve Ulan Bator’a doğru hareket. Yolculuğumuz sırasında Moğolistan sınır geçişi yapılacaktır. Tam gün sürecek tren yolculuğumuz sırasında öğle ve akşam yemeğimizi trenin restoranında alacağız. Konaklama trende.
13.GÜN
ULAN BATOR
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından , Moğolistan’a Ulan Bator şehrine varıyor ve odalarımızı boşaltıp trenden ayrılıyoruz. Ulan Bator şehir turumuza başlıyoruz. Gandan Manastırı ve 25 metrelik devasa Buda Heykelini, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından , Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Konaklamamızı bu gece bir Moğol Göçmeni gibi Gercamp adı verilen Yurt Çadırlarında yapacağız.
14.GÜN
MOĞOL ALPLERİ – GÖKTÜRK YAZITLARI – TONYUKUK ABİDESİ – ULAN BATOR - PEKİN
Gercamp’ta alacağımız kahvaltının ardından , Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını görme imkanına sahip olacağız. Ulan Bator’un güneyinde 2 saat mesafedeki UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan Göktürk Kaya Yazıtlarının en önemlilerinden biri olan Tonyukuk Abideleri’ni göreceğiz. Ardından Moğol yaşamının tarihçesi , yemekleri , Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız.Öğle yemeğimizi Moğol usulü lokal bir restoranda alacağız. Gezilerimizin ardından havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları ile Pekin’e uçuyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
15.GÜN
PEKİN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Pekin’i keşfetmek için şehir turumuza başlıyoruz. Yazlık Saray , Yasak Şehir , Tian Anmen Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Yasak şehir , Ming Hanedanından Çing Hanedanının sonuna kadar kullanılmış Çin İmparatorluk Sarayıdır ve şehrin tam ortasında bulunmaktadır. Yaklaşık 500 yıl İmparator ve hizmetlilerine ev sahipliği yapmış aynı zamanda Çin Hükümetinin törensel ve politik merkezi olmuştur.1925’ten beri Saray Müzesini barındırmaktadır. 1406 ve 1420 tarihleri arasında inşa edilmiş olan kompleks 720.000 metrekarelik bir alana yayılmıştır ve 8707 odalı 980 yapıdan oluşmaktadır.Yasak şehir 1987 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne eklenmiştir.7,9 m yüksekliğine şehir duvarları ,6 metre derinliğinde ve 52 m genişlikte hendekler ile çevrili olan Yasak Şehir , yine duvarlar ile çevrelenmiş olan İmparatorluk Şehrinin içinde yer almaktadır. Yasak Şehrin kuzey-güney ekseni pekin’in de merkez eksenidir. Bu eksen güneye doğru Tiananmen Kapısı ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin tören merkezi olan Tiananmen Meydanı’na açılır. Kuzeyde ise Jingshan tepesine çan ve davul kulelerine uzanır. Bu eksen gerçek kuzey-güney doğrultusundan 2 derecen fazla sapma göstermektedir. Bu aksanın Yuan Hanedanı zamanında tasarlandığı ve imparatorluğun diğer başkenti olan Şangdu ile hizalandığı füşünülmektedir. Soğuk kuzey rüzgarlarından ve kuzeydeki steplerden gelen akıncılardan dolayı kuzey kötü yön olarak algılanmaktaydı. Bu yüzden Yasak Şehirdeki tüm binalar güneye bakmaktadır ve girişleri güneydedir. Böylece buz kesen kuzey rüzgarlarından korunmakta ve güneş ışınlarının tüm varyasyonlarından faydalanılabilmektedir. Sadece imparatorun gözden düşmüş cariyelerine ait olan yapılar kuzeye bakmaktadır. Şehir ve yapılar hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Turlarımızın bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
16.GÜN
PEKİN -İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından,odalarımızı boşaltıyor ve Çin Seddi turumuz için hareket ediyoruz. Çin Seddi , Çin’in kuzeybatısı boyunca uzanan Dünyanın en uzun savunma hattıdır. Kalıntıları Po Hay Körfezinde deniz kıyısından başlar , Pekin’in kuzeyinden geçerek batıya yönelir ve Huang-Ho nehrini ikiye bölerek güneybatıya uzanır, Gobi Çölü’nün güneyinden batıya yönelerek devam eder. MÖ 9.yüzyılda askeri savunma amacı ile yapılan bu duvar 1987 yılında Çin’in sembolü olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesine alınmıştır. Çin’de şöyle bir söz vardır “ Çin Seddi’ni boydan boya yürümeden kahraman olunmaz”. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz.Öğleden sonra alış veriş için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları’nın TK21 sefer sayılı uçuşu ile saat 00:10’da İstanbul’a hareket. Saat 05:15’te varış ve sizi bekleyen özel aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

** Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
** Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
** Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Prontotour sorumlu tutulamaz.
** Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN