Çanakkale Turu

BÜYÜK DÜNYA’YI KEŞFEDİN!

Tura Genel Bakış

1.GÜN
Çanakkale
Saat 07:00 buluşma ve Havalimanına hareket. Anadolujet Havayolları ile saat 09:05 de İstanbul’a uçuş. 10:45 de inişimizin ardından bizi bekleyen aracımıza geçiyor ve doya doya istanbul manzarası eşliğinde İstanbul-Tekirdağ Keşan üzerinden yaklaşık 320 Km.(4.5 saat sürecek) yolculuğumuza başlıyoruz. Mola ve öğle yemeği.( öğle yemeği ) Çanakkale de : Çanakkale Savaşları’nın geçtiği Gelibolu Mili Parkının gezilmesi. Gelibolu yarımadasında bir devrin battığı yer diyebileceğimiz ve Çanakkale geçilmez destanının yazıldığı Çanakkale Şehitler Abidesini, Kahraman Ezineli Yahya Çavuş Anıtını, 276 Kiloluk mermiyi kaldırarak Ocean Gemisini batıran Seyit Onbaşı Tabyası ve Anıtını, Helles anıtı (İngiliz Avustralya ve Hindistan Kuvvetlerinden oluşan 20.761 kişi anısına dikilen anıt) Kilit bahir Kalesi'ni gezdikten sonra Kabatepe Milli Parkı Tanıtma Merkezi ile Müzenin gezilmesi otele yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.
2.GÜN
Çanakkale
Çanakkale’de otelimizde alınan Sabah kahvaltısının ardından Çanakkale Şehir Turu ve sonrasında şarkılara konu olan Aynalı Çarşıyı, Çimenlik Kalesi (Askeri Müze), Nusret Mayın Gemisi Maketi, Saat Kulesi ve Arkeoloji 'ni görülmesi sonrasında Anadolu ve Yunan kültürlerinin ilk savaşı olan Truva savaşının yapıldığı TRUVA antik kentini ziyaret ediyoruz. Daha sonra yaklaşık 1 saatlik bir yolculuktan sonra Behramkale sınırları içerisinde bulunan ASSOS antik kentine varıyoruz. Burada alacağımız öğlen yemeği ( extra) sonrası Athena tapınağını, (Çıkışta mutlaka 10 dk. mola ve soğuk ayran içilmesi tavsiye edilir.) tapınak surlarını, kral mezarlarını, agora tiyatro ve iskele ziyareti sonrası Çanakkale ye doğru yola çıkıyoruz. (ASSOS-Çanakkale : 87 KM.) Otel de akşam yemeği ve geceleme
3.GÜN
Çanakkale
Sabah kahvaltısında sonrası Conk Bayırı, Tamamı şehit düşen 57. Alay Şehitliği, Kabatepe, Anzak Koyu ve Mehmetçiğe saygı anıtının, Arı burun Mezarlığı, Mehmet Çavuş Abidesi, Morto Koyu, Fransız Mezarlığı, görülmesinin ardından Feribot ile Çanakkale Boğazını geçip, Gelibolu yarımadası üzerinde Keşan-Tekirdağ üzerinden İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi Tekirdağ’da, Tekirdağ Köftesi yiyoruz. (EKSTRA) Otobüsümüz bizi Atatürk Havaalanına bıraktıktan sonra Türk Hava Yollarının 22:15 tarifeli seferi ile Gaziantep’e uçuyoruz. Saat 00:05 de Gaziantep’e varış. Gaziantep Deva Okuluna transfer ve gezimizin sonu. Deva Okulları Önünde saat 07:00 buluşma ve Havalimanına hareket. Anadolujet Havayolları ile saat 09:05 de İstanbul’a uçuş. 10:45 de inişimizin ardından bizi bekleyen aracımıza geçiyor ve doya doya istanbul manzarası eşliğinde İstanbul-Tekirdağ Keşan üzerinden yaklaşık 320 Km.(4.5 saat sürecek) yolculuğumuza başlıyoruz. Mola ve öğle yemeği.( öğle yemeği ) Çanakkale de : Çanakkale Savaşları’nın geçtiği Gelibolu Mili Parkının gezilmesi. Gelibolu yarımadasında bir devrin battığı yer diyebileceğimiz ve Çanakkale geçilmez destanının yazıldığı Çanakkale Şehitler Abidesini, Kahraman Ezineli Yahya Çavuş Anıtını, 276 Kiloluk mermiyi kaldırarak Ocean Gemisini batıran Seyit Onbaşı Tabyası ve Anıtını, Helles anıtı (İngiliz Avustralya ve Hindistan Kuvvetlerinden oluşan 20.761 kişi anısına dikilen anıt) Kilit bahir Kalesi'ni gezdikten sonra Kabatepe Milli Parkı Tanıtma Merkezi ile Müzenin gezilmesi otele yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

Çanakkale tabii güzelliklerle, tarihi zenginliklerin kucaklaştığı, her köşesi tarih doludur. Arkeolojik eserlerin yanında, yemyeşil tepeler, masmavi bir deniz ve tertemiz sahilleri ile turizme çok müsaittir.

 

Kurtuluş mücadelesinin de en önemli konumlarından olan Çanakkale'yi özel bir deneyimle tanıyabileceğiniz 3 günlük tur programımızın akışını aşağıda görüntüleyebilirsiniz...

TUR PROGRAMINA DAHİL OLAN HİZMETLER:

• Türk Havayolları ile gidiş dönüş uçak bileti
• Lüks otobüslerle ulaşım ve ikramlar
• Okul-Havalimanı-okul transferi
• Programda belirtilen tüm geziler
• Otelde alınacak 2 sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam yemeği
• 4* İda Kale Resort veya İris Otel konaklama YP
• İlk gün öğle yemeği
• Seyahat sağlık sigortası
• Feribotla Çanakkale’ ye gidiş dönüş bilet
• 4 öğretmenimiz free olacaktır

TUR PROGRAMINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

• Mola yerinde yapılan kişisel masraflar
• Öğle yemekleri ( 3 adet)
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri

NOT: Program içeriğinde istenildiği takdirde değişiklik yapabiliriz.
Fiyatlama 40 kişi üzerinden yapılmıştır.

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN