ZEUGMA TOUR

ZEUGMA TOUR seyahat acentası kurulduğu 1998 yılından bu yana Turizm Bakanlığı’nın A Grubu işletme belgesi ile TÜRSAB’a bağlı olarak; gerek yabancı turistler, gerekse yerli turistler açısından kültür turizminin öncüsü olma yolunda çalışmalarına devam etmektedir.
Zeugma Tour, genç ve dinamik kadrosu ile müşteri memnuniyeti önceliği ve hizmet kalitesi ile 24 saat hizmet vermekte olup, faaliyette olduğu turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiği başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemi; yurtiçi – yurtdışı güçlü bağlantıları ile kısa zamanda turizm sektöründe bölgenin öncü kuruluşları arasına girmiştir.

Yurtiçi – yurtdışı geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadrosunun gücüyle en ekonomik şekilde organize edilmektedir. Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar, kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonları, toplantı ve kongre organizasyonları gerçekleştirilmektedir.

İşletmenin sahibi olan Kadın Girişimci Figen Akan; bankacılık ve finans sektöründe başarılarla dolu 17 yıllık profesyonel meslek hayatını ardından Zeugma Turizm’i kurdu. Mevcut işini geliştirerek sürekli Gaziantep’te yenilikler yaparak, turizm odaklı birçok eğitim ve bilgilendirme etkinliklerine katıldı ve bu etkinliklerin bir kısmını kendisi düzenledi. Şirketini Gaziantep, Kilis ve Kahramanmaraş olmak üzere 3 şube sayısına yükselterek büyüten Akan; TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları GAP Bölgesel Yürütme Kurulu üyeliği, TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu üyeliği, Gaziantep Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği ve TÜRSAB Genel Merkez Yedek Yürütme Kurulu üyeliği ve

Figen Akan aynı zamanda; TÜRSAB Gastronomi Turizmi Komitesinde başkanlık görevini halen yürütmektedir. Sivil Toplum Çalışmalarında da etkin olan Akan, Gaziantep Gastronomi ve Turizm Derneği(GASTURDER) ve Mutfak Dostları Derneği’nin de üyesidir.


Turizm alanında İnovasyon ve İş Geliştirme Faaliyetlerinin önemi konusunda farkındalık seviyesi çok yüksek olan firma, sektöründe alışılanın aksine yenilik aktivitelerine önem vermekte hizmet sektöründe yeniliklerin ancak nitelikli ve ehil kişilerce gerçekleştirilecek sistematik projelerle önemli etkilerin yaratılabileceğine inanmaktadır.

BÜYÜK DÜNYA’YI KEŞFEDİN!