Gaziantep-Şanlıurfa Gezisi

BÜYÜK DÜNYA’YI KEŞFEDİN!

Tura Genel Bakış

1.GÜN
Gaziantep
Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Anadolujet’in 06:55 uçağı ile İstanbul’dan Gaziantep’e uçuşumuz sonrası 08:30’da Gaziantep’te oluyoruz. Varışımızın ardından Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı, Elmacı Pazarı gezileri ve alışveriş. Tahmis Kahvesinde Melengiç Kahvesi içerek yorgunluğumuzu atıyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeği.(EKSTRA) Yemek sonrası ve dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Müze gezimizin ardından Gaziantep Kalesi altından başlayan Kültür Yolu üzerindeki Medusa Cam Eserler Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Yaşayan Müze Tarihi Gümrük Hanı gezip bilgiler alıyoruz. Dinlenmek için otele hareket. Otele yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği Bayazhan Lokantası’nda. Konaklama Gaziantep’te.
2.GÜN
Şanlıurfa
Otelde aldığımız kahvaltının ardından Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde nesilleri tükenmekte olan ve koruma altına alınan Kelaynak Kuşları Üretim İstasyonu’nu gezip bilgiler alıyoruz. Ardından Halfeti’ye hareket ediyoruz. Halfeti’ye ulaştığımızda aracımızdan inip, tekneye binerek Rumkale ve Savaşan Köyü’nü tekneden inmeden Fırat Nehri sularında Birecik Baraj Gölü üzerinde görüyoruz. Tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra aracımıza binerek Ş. Urfa’ya doğru hareket ediyoruz. Ş. Urfa’ya varış, dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. İnsanlık tarihine ışık tutan bilgilere sahip olan Göbekli Tepe’yi geziyoruz ve bilgiler alıyoruz. Ş. Urfa şehir merkezine dönüyoruz. Öğle yemeği Ş. Urfa’da.(ekstra) Yemek sonrası Balıklı Göl (Halil ür Rahman Gölü), Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamberin doğduğu mağara, Kazaz Pazarı, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı gezip bilgiler alıyoruz. Akşam yemeğimizi Sıra Gecesi eşliğinde alıyoruz. Sonrasında Gaziantep’e hareket 1,5 saat sonra otele varış ve dinlenme
3.GÜN
Gaziantep
Otelde aldığımız kahvaltının ardından Gaziantep şehir gezimize devam ediyoruz. Antep Savunması’nın simgelerinden Şehitler Abidesi gezisi ardından, Kendirli Gazi Kültür Merkezi’nde Antep Savunması hakkında yarım saatlik bir sinevizyon gösterisi izleyeceğiz. Sonrasında ulu Önder Atatürk’ün nüfusa kayıtlı olduğu Bey Mahallesini geziyoruz. Eski Antep sokaklarında Papirüs Cafe olarak kullanılan eski konak, Oyuncak Müzesi, Atatürk Anı Evi Müzesi, Kurtuluş Camii (Ermeni Gregoryan Kilisesi) ve Ömer Ersoy Kültür Merkezi (Aziz Bedros Kilisesi) gezilerimizin ardından öğle yemeğine geçiyoruz. Yöresel Antep Mutfağı’ndan oluşan öğle yemeği(EKSTRA).. Akşam saatlerinde havalimanına hareket ve Anadolujet’in 21:30 uçuşu ile İstanbul’a hareket.

Gaziantep tarihi ve turistik yerler bakımından olduğu gibi, Ortadoğu ülkeleri ile Türkiye arasındaki yolların kavşak noktası olduğu için dış ve iç turizmi hareketlidir. Gaziantep ilinde 100’e yakın kale, höyük, harabe, eski devirlere ait şehir kalıntıları, yüzlerce türbe, çeşitli devirlere ait çok sayıda cami vardır.

Gaziantep'i en keyifli şekilde tanıyabileceğiniz 3 günlük tur programımızın akışını aşağıda görüntüleyebilirsiniz

 

 
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
·      Anadolujet havayolları ile Saw – Gzt –Saw gidiş –dönüş uçak bileti
·      Lüks Otobüs ile ulaşım ve ikramlar
  • Profesyonel Rehberlik hizmeti
  • 2 gece Gaziantep de , 4*otelde BB konaklama
  • Bayazhanda akşam yemeği
  • Sıra gecesi
  • Tekne turu
  • Halfeti de öğle yemeği
  • Seyahat sağlık sigortası

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

·      Mola yerlerinde ve Otelde yapılan harcamalar
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Öğle yemekleri
  • Yemeklerde alınan ekstra içecekler

 

Not : Tur boyunca rahat hareket ve yürüyüş yapmanız için yürüyüş ayakkabınızı ve       rahat giyeceklerinizi, güzel enstanteneler almanız için fotoğraf makinası veya video kameranızı almayı unutmayınız.

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN