Kuzey Ege Turu

Zeugmatour ile Anadolu Tarihinin Kalbine Yolculuk yapmaya ne dersiniz?

Antik Kentler, Rum Mimarileri, Cunda Adası, Ayvalık, Bozcaada, Kaz Dağları, Çanakkale ve daha birçok tarihi mimari doğal alan sizi bekliyor.....

1.GÜN PAZARTESİ :

 

Sun Express  ile 08:25’de Gaziantep’den İzmir’e uçuş . 10:25’da havaalanında bekleyen tur otobüsümüz ile kuzey Ege’ye doğru yol alıyoruz. Otobüsümüzde ikramlarımız olacak. Foça Sahil kasabası panoramik olarak gezilecek. Sahilde yürüyüş yapılacak. Beş Kapılar Kale’sinin görülmesi sonrası Menemen ve Aliağa’dan geçerek Bergama antik kentine varıyoruz. (Teleferik ile çıkış ekstra) Burada Roma dönemine ait çeşitli tarihsel yapıyı geziyoruz. Bergama gezisi sonrası Dikili’ye gidiyoruz. Buradan Ayvalık bölgesine geçiyor ve gün batımını Şeytan sofrasından izliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

Konaklama: 5* Grand Temizel Otelde

 

2.GÜN  SALI  :

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ayvalık Cunda Adasını geziyoruz. Burası Rum tarzı mimarisi ile şirin limanı , sakızlı dondurmaları ve tatlıları ile ünlü adamızdır. Cunda Adası’nın tarihi sokaklarında geziyoruz. 11:00 Mavi Tura katılıyoruz. Tekne ile koyları ve adaları gezmeye başlıyoruz .Öğle yemeği teknemizde. (Menü: Mevsimlik balık(Papalina) salata, makarna,su ve şalgam(ekstra)(Meşrubat türü ve alkollü içecekler ekstra). Tekne turundan sonra zeytin ve zeytinyağı ürünlerini alabileceğimiz fabrika satış mağazasına gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 5* Grand Temizel Otelde

 

3.GÜN ÇARŞAMBA  :

 

 

 Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Çamlık Burhaniye sahil gezisi ve ören yeri. Eski Türk filmlerinin çekildiği yerler gezilecek. Edremit gezisi. Akşam yemeği ve konaklama denize sıfır otelimizde.

Konaklama: 5* Ramada Resort Kazdağları Thermal & SPA   Otelde

 

4.GÜN PERŞEMBE  :

 

Kahvaltı sonrası otel imkanlarından faydalılacak. Akçay ve Altınoluk gezisi , Kazdağları ,Pınarbaşı,Hasanboğuldu,Sütüven Şelalesi minübüslerle gezilecek (ekstra) . Altınoluk şehir turu. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 5* Ramada Resort Kazdağları Thermal & SPA   Otelde

5.GÜN  CUMA  :

 

 

Kahvaltı sonrası Kazdağlarında mola ve orman içinde yürüyüş. Sarıkızın evi, Ege kıyılarının , Altınoluk ve Küçükkuyu sahillerinin kuşbaşı izlenmesi. Feribotla Bozcaada’ya geçiyoruz. Bozcaada gezisi sonrası Çanakkale’ye doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 5* Kolin Hotel’de

6.GÜN  CUMARTESİ  :

 

Kahvaltı sonrası Çanakkale şehitliğini gezmek için Çanakkale’den feribotla ECEABAT’a varıyoruz.

-Kilitbahir Kalesi ve savaş müzesi, Mecidiye tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Alçıtepe

-Sargı yeri şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesinin ziyaret edilmesi, Ezineli Yahya Çavuş şehitliği, Seddülbahir Kalesi ve Şehitler Anıtı gezileri sonrası 12:30’da öğle yemeği Alçıtepe’de.

-14:00 Arı Burnu ve Anzak anıtı.

-Savaşın ağırlıkta geçtiği Conkbayırı Bölgesi’ni gezmeye başlıyoruz.

-Mehmetçiğe saygı anıtı ziyareti

-Kanlı Sırt kitabesi, savaş siperlerini, 57.Alay şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.

-Mehmet Çavuş şehitliği

-Atatürk’ün göğsünde taşıdığı saate düşman mermisinin isabet ettiği yerin görülmesi. Türk Siperleri, Ege Denizinin ve Tuz gölü’nün izlenmesi. Conkbayırı tepesinde Atatürk’ün savaşı yönettiği yerin ve Atatürk Anıtı’nın ziyaret edilmesi.(bu bölgeyi asla unutamayacaksınız.)

-Kemalyeri, Conk Bayırı, Mehmetçik parkı anıtı gezileri

-Feribotla Çanakkale’ye geçiş. Truva atının incelenmesi ve öyküsünün anlatılması ,Çimenlik kale , Nusret Mayın Gemisi ve Aynalı Çarşının gezilmesi.

 Konaklama: 5* Assos Dove Hotel’de

7.GÜN  PAZAR  :

 

Kahvaltı sonrası Çanakkale’den ayrılıyoruz. Truva antik kenti gezisi. Asos Antik kenti kale,

Behram Kale köyünün gezilmesi sonrası İzmir’e doğru yol alıyoruz. Sun Express  20:15’de  İzmir’den Gaziantep’e uçuyoruz.Bu güzel duyguların ardından Gaziantep’e  varıyoruz.

Bir daha ki gezimizde görüşmek üzere HOŞÇAKALIN…

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN